About the Journal

Ulusal Toplum ve Eğitim Bilimleri Dergisi, Akademik Paylaşım Platformu Eğitim Ltd. Şti. kapsamında, Akademik Paylaşım Platformu Yayınevi tarafından yayınlanan açık erişimli, hakemli, ulusal bir dergidir.
2024 yılı Ocak ayında yayın yapmaya başlayan ve ulusal çapta birçok araştırmacıyı bir araya getiren bu platform, disiplinler arası bir buluşma noktasıdır.
Temel amacımız ulusal araştırmacılara entelektüel bir platform sağlamaktır. Antropolojiden ekonomiye, dilbilimden sanat tarihine, eğitim, toplum ve sosyal bilimlerdeki öncü çalışmaları ile sosyolojiden psikolojiye, halkla ilişkilerden uluslararası ilişkilere, kriminolojiden kadın çalışmalarına kadar geniş bir yelpazede, derinlemesine inceleme ve çeşitlilik sunarak bu zengin içeriklerin ulusal arenada öne çıkmasını sağlıyoruz.
Orijinal makalelerden teknik notlara, kapsamlı vaka çalışmalarından kitap incelemelerine kadar Ulusal Toplum ve Eğitim Bilimleri Dergisi, çeşitli yayın türleriyle bilgi paylaşımını desteklemektedir.
Ulusal Toplum ve Eğitim Bilimleri Dergisi editörü olarak, sizlerin kıymetli çalışmalarına ev sahipliği yapmaktan ve akademik yolculuğunuzda sizlere destek olmaktan onur duyarız.

Announcements

FEBRUARY ISSUE

2024-02-09

Articles whose referee process has been completed started to be published in the early view issue as of 09.02.2024. Articles whose referee process has been completed will be displayed on the screen in order until February 29, 2024.

Read more about FEBRUARY ISSUE

Current Issue

Vol. 1 No. 3 (2024)
View All Issues