About the Journal

Ulusal Toplum ve Eğitim Bilimleri Dergisi, Akademik Paylaşım Platformu Eğitim Ltd. Şti. kapsamında, Akademik Paylaşım Platformu Yayınevi  tarafından yayınlanan açık erişimli, hakemli, ulusal bir dergidir.

2024 yılı Ocak ayında yayın yapmaya başlayan ve ulusal çapta birçok araştırmacıyı bir araya getiren bu platform, disiplinler arası bir buluşma noktasıdır.

Temel amacımız ulusal araştırmacılara entelektüel bir platform sağlamaktır. Antropolojiden ekonomiye, dilbilimden sanat tarihine, eğitim, toplum ve sosyal bilimlerdeki öncü çalışmaları ile sosyolojiden psikolojiye, halkla ilişkilerden uluslararası ilişkilere, kriminolojiden kadın çalışmalarına kadar geniş bir yelpazede, derinlemesine inceleme ve çeşitlilik sunarak bu zengin içeriklerin ulusal arenada öne çıkmasını sağlıyoruz. 

Orijinal makalelerden teknik notlara, kapsamlı vaka çalışmalarından kitap incelemelerine kadar Ulusal Toplum ve Eğitim Bilimleri Dergisi, çeşitli yayın türleriyle bilgi paylaşımını desteklemektedir.

Ulusal Toplum ve Eğitim Bilimleri Dergisi editörü olarak, sizlerin kıymetli çalışmalarına ev sahipliği yapmaktan ve akademik yolculuğunuzda sizlere destek olmaktan onur duyarız.

Dergi Adı: Ulusal Toplum ve Eğitim Bilimleri Dergisi

Dergi Baş Harfleri: UTEBD

Dergi Kısaltması: UTEB Dergisi.

Online ISSN: 3023-6606

Dergi Türü: Ulusal, Hakemli, Akademik, Bilimsel

Yayın Dili: Türkçe, İngilizce

Yayın Periyodu: Aylık (Yılda 12 sayı)

Erişim Türü: Açık Erişim

Lisans Türü: CC-BY

OAI (Açık Arşiv Bağlantısı):

RSS Bağlantısı:
LOCKS:
Yayıncı:
Akademik Paylaşım Platformu Eğitim Ltd. Şti.